W niedzielne popołudnie 12 maja 2024 roku, park Heermana w Lesznie stał się miejscem spotkania licznych mieszkańców miasta. Wszyscy zgromadzili się z okazji kolejnej edycji Leszczyńskiego Masterchefa, wydarzenia, które cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na kulinarną rywalizację, ale również możliwość spotkania znanych osobowości. Na parkowych alejkach można było spotkać Annę Głogowską oraz Piotra Gąsowskiego.

Organizatorem zapierającego dech w piersiach pikniku była grupa Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności. Po raz trzeci udało im się stworzyć lokalną wersję popularnego show Masterchef, które tym razem nosiło hasło „Gotowanie przez NIE marnowanie”. Marcin Olzacki, który brał udział w jedenastej edycji programu Masterchef w TVN, poprowadził całe wydarzenie.

Katarzyna Jaśkowiak, jedna z organizatorek imprezy podkreślała, że to nie tylko okazja do poznania smacznych przepisów, ale również nauki jak nie marnować jedzenia. Głównym składnikiem konkursowych dań była cebula. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować w ciągu pół godziny danie główne oraz deser. Druga część konkursu to kulinarny freestyle, podczas którego powstawały potrawy, które później mogli skosztować wszyscy obecni na imprezie.

Dodatkową atrakcją dla widzów była obecność znanych twarzy z telewizji – tancerki Ani Głogowskiej i prezentera Piotra Gąsowskiego. Gąsowski podzielił się z publicznością swoimi doświadczeniami z pracy przy programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.