Prezydent Leszna, Grzegorz Rusiecki, podał do wiadomości publicznej w poniedziałek, że nie jest w stanie kontynuować projektu budowy nowego przedszkola, które miało zostać zlokalizowane na ulicy Norwida. Podkreślił, że powodem takiej decyzji jest wyłącznie brak odpowiednich środków finansowych.

Miał to być ośmioklasowy zakład edukacyjny dla najmłodszych mieszkańców Leszna, który miał powstać tam, gdzie obecnie znajduje się Przedszkole Miejskie nr 4 przy ulicy Popilińskiego. Istniejąca placówka miała zostać rozebrana, aby ustąpić miejsca nowemu obiektowi. Planowano, że nowe przedszkole będzie nowoczesną i ekologiczną placówką, zwanej potocznie „zielonym przedszkolem”.

Proces przetargowy na realizację projektu i budowę nowego przedszkola rozpoczął się 5 kwietnia, czyli dwa dni przed wyborami samorządowymi. Zgłosiło się aż 15 chętnych firm. Najkorzystniejszą propozycję cenową przedstawiła firma Adamietz, która zaproponowała koszt budowy przedszkola na poziomie 19.400.000 zł, co stanowiło oszczędność około 5 milionów zł w stosunku do początkowych szacunków magistratu, które wynosiły 24,2 mln zł. Mimo to, umowa nie została finalnie podpisana.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej, która odbyła się na Rynku w Lesznie, prezydent Grzegorz Rusiecki oznajmił, że rozstrzygnięcie przetargu na projekt i budowę przedszkola zostaje wstrzymane, a decyzja o realizacji całego przedsięwzięcia zostaje odłożona w czasie. Jak wyjaśnił, powodem takiej sytuacji jest brak wystarczających środków finansowych na realizację tego zamierzenia.