Mieszkańcy popularnego leszczyńskiego osiedla Rejtana żyją ostatnio w stanie ciągłego niepokoju. Powód? Nasilająca się fala kradzieży katalizatorów z samochodów, do których dochodzi na parkingach pod osłoną nocy. Nieznani sprawcy, bez żadnej obawy, wycinają ważne elementy z pojazdów, pozostawiając je podparte betonowymi klockami.

Częste przypadki kradzieży katalizatorów z samochodów nie są nowym zjawiskiem, ale od pewnego czasu problem znacząco się nasilił. Złodzieje zdają sobie sprawę, że mogą zarobić na sprzedaży tych cennych części, a skutki ich działania odczuwają właściciele aut, którzy muszą ponosić duże koszty wymiany.

Z większością takich przestępstw mieszkańcy osiedla Rejtana spotkali się właśnie w Lesznie. Informacje o coraz częstszym zjawisku wycinania katalizatorów dotarły do naszej redakcji od bezpośrednich świadków tych wydarzeń.

W jednej z rodzin na osiedlu problem ten dotknął już dwóch właścicieli samochodów. Jak relacjonuje jeden z mieszkańców, jego rodzice zostali prawdopodobnie ofiarami tej samej grupy przestępczej. Wszystkie kradzieże dotyczyły aut marki Honda, a te konkretnie były identycznymi modelami, różniącymi się jedynie kolorem. Rano rodzice znaleźli swoje pojazdy na parkingu, podparte betonowymi klockami i już bez katalizatorów.