Mężczyzna w wieku 35 lat, rezydujący na terenie gminy Rydzyna, doświadczył interwencji stróża prawa z drogówki. Został on zatrzymany podczas jazdy swoim jednośladem w jednym ze wsi leżących w tej samej gminie, w której ma miejsce zamieszkania.

Jak informuje Monika Żymełka, decyzję o zatrzymaniu kierującego motocyklem motywowało to, że pojazd nie był wyposażony w lusterka. Tym samym, nie spełniał on wymogów technicznych umożliwiających bezpieczną jazdę po drogach publicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, motocykl dopuszczony do ruchu musi być zaopatrzony przynajmniej w jedno lusterko zewnętrzne, zlokalizowane po lewej stronie pojazdu.

Problemem okazało się jednak coś jeszcze – mężczyzna prowadził swój pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad pół promila alkoholu we krwi kierowcy.

Niewątpliwie dotkliwe konsekwencje czekają na mieszkańca gminy Rydzyna. Stracił on prawo do kierowania pojazdami, najprawdopodobniej na okres nie krótszy niż 3 lata. Jest to minimalny okres zawieszenia prawa jazdy, jaki sąd nakłada za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponadto, 35-latek musi liczyć się z ryzykiem otrzymania wyroku do 3 lat pozbawienia wolności oraz koniecznością zapłacenia wysokiej grzywny.