W ostatnim spotkaniu bieżącej kadencji, radni z Leszczyńskiego Powiatu Ziemskiego jednomyślnie zarejestrowali swoje poparcie dla rolników protestujących, bez ograniczeń geograficznych. Uchwała, przyjęta podczas tej sesji, odnosiła się do stanowiska w sprawie protestów oraz kluczowych postulatów przekazywanych przez polską społeczność rolniczą.

Tomasz Szulc, inicjator uchwały, który jest także przewodniczącym komisji rolnictwa w Leszczyńskiej Radzie Powiatu, wyjaśniaj, że mimo iż uchwała nie ma mocy prawnej, jej celem było coś zupełnie innego. Według pana Szulca, uchwała ta wysyła jasny sygnał do rządu o problemach rolników czekających na rozwiązanie. Poprzez szukanie różnych sposobów na podjęcie działania, rolnicy nie tylko angażują się w protesty, ale również stawiają na dyplomację.

„Moim głównym celem od samego początku było przekazanie postulatów protestujących rolników do naszych posłów.”, wyjaśnia pan Szulc. „Udało mi się to osiągnąć. Teraz, uważam, że ta uchwała także wywoła pewien rezonans. Kontynuujemy próby”.

Stanowisko przyjęte przez radnych z Leszczyńskiego Powiatu Ziemskiego zostanie przekazane do wielu najważniejszych urzędników państwowych, takich jak premier, prezydent, marszałek Sejmu oraz minister rolnictwa.