Od lat, miejsce to było oazą aktywności dla młodzieży z okolicy, oferując boisko do koszykówki w pobliżu ulicy Solskiego. Niestety, zniknęło ono z mapy miejskich miejsc do gry i zabawy po tym, jak miasto postanowiło sprzedać połowę terenu. To wywołało liczne pytania i niepokoje wśród mieszkańców, którzy zastanawiają się, gdzie dzieci będą mogły bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Kilka lat temu, władze Leszna zapowiedziały utworzenie nowego terenu zielonego w okolicy ulicy Solskiego, na działce znajdującej się obok Archiwum Państwowego. W związku z tym, pojawiły się pytania dotyczące ewentualnego umieszczenia boiska na zaplanowanym terenie zielonym.

Natalia Grobelna, pracująca w Urzędzie Miasta Leszna i odpowiadająca za sprawy zieleni miejskiej, potwierdziła, że koncepcja zagospodarowania terenu została już stworzona i przeszła przez etap konsultacji z mieszkańcami. Zaplanowany jest skwer międzypokoleniowy skierowany głównie do seniorów i dzieci. Przewidziano na nim pojedyncze urządzenia rekreacyjne oraz przestrzeń do biegania dla młodzieży, jednak nie ma tam miejsca na boisko ze względu na specyficzne ukształtowanie terenu.

Grobelna podkreśliła również, że młodzież będzie mogła korzystać z Parku 17 Pułku Ułanów, usytuowanego na skrzyżowaniu ulic Kiepury, Dekana i Alei Konstytucji 3 Maja. Obiekt ten przewidziany jest do rewitalizacji. W ramach tej inwestycji powstaną strefa workoutu – siłownia na świeżym powietrzu – oraz park ninja, realizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Obydwa projekty mają być dofinansowane ze środków unijnych i prawdopodobnie zostaną zrealizowane już w przyszłym roku.