Do zatrzymania przestępców, którzy ukradli quad, doszło dzięki śledztwu prowadzonemu przez leszczyńskich policjantów. Sprawcami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 26 i 30 lat, rezydujący na terenie powiatu górowskiego. Funkcjonariusze, po kilkudniowym dochodzeniu, nie tylko zdołali odnaleźć skradziony pojazd, ale również oddać go prawowitemu właścicielowi. W przypadku skazania, obu mężczyzn czeka kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja miała miejsce pod koniec lutego – nocy poprzedzającej dni 28 i 29 – na terenie gminy Święciechowa. Właściciel quada odkrył kradzież rano, gdy okazało się, że pojazd nie znajduje się już na jego posesji. Złodzieje podstępnie rozebrali jeden z paneli ogrodzenia i wyciągnęli spod wiata czterokołowiec. Zgłaszając stratę, pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego mienia na sumę 3 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze podejmując działania w tej sprawie szybko dotarli do Dolnego Śląska, skąd pochodzili sprawcy. Po kilku dniach od kradzieży zatrzymany został 26-letni mężczyzna z powiatu górowskiego, a następnie jego 30-letni wspólnik. Na terenie posesji pierwszego z nich znaleziono skradziony quad, ukryty w schowku na opał.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży, co wiąże się z groźbą do 5 lat więzienia. W ich kartotekach policyjnych figuruje wiele wpisów, w tym również przestępstwa o podobnym charakterze.