Od nadchodzącego dnia 20 marca, począwszy od godziny 10:00, aż do następnego dnia – 21 marca, do godziny 8:00 rano, mieszkańcy Leszna oraz powiatu leszczyńskiego powinni spodziewać się utrudnień w przemieszczaniu się po drogach. Powodem jest planowany protest rolników, który wiąże się z przejazdem ciągników. Taka sytuacja wpłynie na ograniczenia w komunikacji na szlakach K12 oraz W309, a także na możliwe blokady na skrzyżowaniach przy drodze ekspresowej S5. Zaleca się poszukiwanie alternatywnych tras dojazdu. Funkcjonariusze policji będą nieustannie kierować ruchem i wskazywać opcje objazdów.

Informacje od policji z jednostki w Lesznie przekazują, że zaplanowany na 20 marca protest rolniczy znacząco wpłynie na natężenie ruchu drogowego. Działania ze strony organizacji rolniczych mają miejsce od środy (20 marca) o godzinie 10:00 aż do czwartku (21 marca) do godziny 8:00 rano. Spodziewane są także utrudnienia przed rozpoczęciem i po zakończeniu manifestacji w wyznaczonych godzinach.

Mieszkańcom powiatu zaleca się przygotowanie na problemy komunikacyjne, które mogą wystąpić w różnych częściach miasta oraz na drogach powiatowych. Szczególnie dotyczyć to będzie tras wjazdowych i wyjazdowych z Leszna. Bezwarunkowo powinno się przestrzegać poleceń wydawanych przez policję, która będzie kierować ruchem drogowym.

Start protestu jest zaplanowany na 21 marca o godzinie 10:00.