Siły porządkowe w Lesznie przystąpiły do realizacji kolejnej operacji skierowanej przeciwko kierowcom, którzy nie potrafią odłożyć swoich telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdu. Takie przewinienie może kosztować kierowców sporo – zarówno w kontekście grzywny, jak i przyznanych punktów karnych.

Leszczyńscy mundurowi regularnie organizują tego typu działania, a rezultaty są niemal identyczne za każdym razem. Złapani zostają ci, którzy nieodzownie trzymają swoje telefony w ręku podczas jazdy. Podobny scenariusz rozegrał się również w czwartek 7 marca 2024 roku na ulicach Leszna, gdzie w sidła policji wpadli operatorzy busów, samochodów osobowych oraz pojazdów ciężarowych.

Monika Żymełka, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lesznie opowiada, że w toku zaledwie jednej godziny stróże prawa zatrzymali czterech kierowców. Wszyscy oni korzystali z telefonów w sposób niebezpieczny, prowadząc samochody po ulicach Leszna w godzinach szczytu. Rzeczniczka podkreśla, że wszystko byłoby zgodne z prawem, gdyby tylko kierowcy korzystali ze swoich urządzeń za pośrednictwem zestawów głośnomówiących lub słuchawkowych.