Dnia 11.02.2024r., odeszła od nas Pani Magdalena Pacholczyk, przez wiele lat pełniąca funkcję nauczycielki języka polskiego, filozofii i literatury w ramach Matury Międzynarodowej w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. Wychowawczyni wielu pokoleń, której nie sposób zastąpić i której brak wywołuje ogromny ból w naszych sercach.

Uroczystości pogrzebowe będą miały charakter świecki. Odbędą się one 17 lutego o godzinie 11 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Osieckiej w Lesznie. Szkoła poinformowała o tym wydarzeniu poprzez post na swoim Facebookowym profilu.

Pod postem szybko pojawiło się wiele wzruszających komentarzy pełnych szacunku i miłości do zmarłej nauczycielki. Jednym z nich był m.in. wpis „Najlepsza nauczycielka i propagator praw człowieka”. Inny komentarz brzmiał: „Jestem szczęśliwy, że chodząc do II LO, mogłem być uczniem pani Pacholczyk. Brałem udział nie tylko w jej lekcjach polskiego, ale także miała okazję uczestniczyć w różnych aktywnościach inicjowanych przez nią, takich jak wyjścia do kina czy wyjazdy na spektakle do Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przez te lata mogłem obserwować jej odwagę w wyrażaniu i obronie swoich poglądów. Jako pedagog znacząco wpłynęła na moje podejście do życia, podobnie jak wielu innym absolwentom Kopernika. Będzie trwała w mojej pamięci, jak również w sercach wielu innych osób”.