Dzisiejszy poranek na Rondzie Sybiraków w Lesznie był miejscem wypadku drogowego, w wyniku którego jeden mężczyzna trafił do szpitala. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb ratunkowych we wczesnych godzinach porannych.

Informacje otrzymane od rzeczniczki Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, Darii Żmudy, sugerują, iż kierowca 75-letni mieszkaniec Leszna, jadący pojazdem marki Skoda, mógł być sprawcą tego niefortunnego incydentu. Jak ustalili policjanci, starszy mężczyzna, podczas zjazdu z ronda w stronę ulicy Konstytucji 3 Maja, najechał na rowerzystę. Osobą pokrzywdzoną jest 54-letni rowerzysta, również mieszkaniec Leszna, który przemierzał przeznaczony dla niego przejazd rowerowy zgodnie z przepisami.

Rowerzysta po zdarzeniu został natychmiast przewieziony do szpitala. Szczegółowe informacje na temat skali jego obrażeń były jeszcze nieznane około godziny 9:00. Zarówno kierujący Skodą, jak i poszkodowany rowerzysta byli na miejscu wypadku trzeźwi. Policja z Leszna prowadzi obecnie postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego porannego zdarzenia drogowego.