Właśnie odbyło się uroczyste wręczenie medali i gratulacje od prezydenta Leszna dla par, które obchodzą półwiecze życia w związku małżeńskim. Wyróżnienie to dotyczyło aż ośmiu par, które zaproszono na specjalną ceremonię w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Było to wyjątkowo emocjonujące wydarzenie, zwłaszcza dla prezydenta Leszna, Łukasza Borowiaka, gdyż w gronie nagrodzonych znaleźli się również jego rodzice – Barbara i Maciej Borowiak.

Ceremonia rozpoczęła się 31 stycznia 2024 roku, co było pierwszym takim wydarzeniem w tym roku. Było to chwalebne uznanie dla tych, którzy spędzili pięć dekad swojego życia razem jako małżonkowie. Medale dla jubilatów zostały wręczone przez Łukasza Borowiaka, prezydenta Leszna oraz kierownika USC w Lesznie.

Dla prezydenta Borowiaka było to nie tylko oficjalne obowiązki, ale także osobiste i emocjonalne doświadczenie. Wyraził swoje uczucia podczas ceremonii, mówiąc, że zawsze jest to dla niego wyjątkowy dzień, ale tym razem miał szczególną przyjemność składać życzenia swoim rodzicom.

Wśród par, które zostały uhonorowane medalem za długoletnie pożycie małżeńskie, byli Zofia i Zdzisław Herkt. To inspirująca para, która dzieli wspólne życie przez półwiecze. Na pytanie o sekret ich udanego małżeństwa, pani Zofia odpowiedziała z uśmiechem, że receptą na wspólne życie przez tyle lat są zgoda i zdrowie. Świętowali oni swój jubileusz w gronie najbliższych już kilka tygodni temu.

– Wszyscy jubilaci odebrali dzisiaj medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jest to piękny moment i dowód na dotrzymanie sobie przysięgi złożonej pół wieku temu – podkreśliła Izabela Wojciechowska, kierownik USC.