W najbliższy poniedziałek, 8 stycznia 2023 roku, o godzinie 17:00 Łukasz Borowiak, prezydent miasta Leszno, przedstawi mieszkańcom plany budowy nowej drogi do Gronowa. Spotkanie odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 5, która znajduje się przy ulicy Łowieckiej.

Dzielnica Gronowo od dłuższego czasu zmaga się z problemami transportowymi. Obecnie z tej znacznej części Leszna można opuścić jedynie korzystając z ulicy Gronowskiej, która prowadzi przez często zatłoczone rondo Gronowo oraz ulicą Sadową, którą można dotrzeć do ulicy Osieckiej. W rezultacie, Gronowo często cierpi na korki drogowe, zwłaszcza podczas godzin szczytu. Konieczność wybudowania nowej drogi stała się więc pilnym zadaniem dla prezydenta Borowiaka.

Dodatkowo, na rok 2023 w ramach budżetu obywatelskiego zgłoszono propozycję budowy nowej arterii komunikacyjnej łączącej Gronowo z rondem Antoniny. Projekt ten zdobył poparcie ponad 1800 mieszkańców, co przekłada się na gwarantowane finansowanie w wysokości 700 tysięcy złotych na realizację tej inwestycji. Kwota ta jest jednak niewystarczająca do pełnej realizacji projektu i budowy drogi. Właśnie dlatego podczas spotkania z mieszkańcami prezydent Borowiak zaprezentuje plany dotyczące tej inwestycji.

Podczas spotkania, prezydent Borowiak przedstawi szczegółowy plan budowy nowej drogi oraz omówi potencjalne koncepcje zagospodarowania terenów zieleni w tej części miasta. Informacje na ten temat udostępnił już wcześniej poprzez media społecznościowe.