Wydarzenie, które zakłóciło spokój małej miejscowości Lasocice niedaleko Leszna, miało miejsce parę dni temu. W godzinach popołudniowych, tuż po 17:00, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o incydencie w jednym z lokalnych domów jednorodzinnych. Konkretniej, ktoś zdewastował jedną z szyb okiennych.

Daria Żmuda, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, podała więcej informacji na temat sprawy. Według jej relacji, po otrzymaniu powiadomienia, na miejsce natychmiast wysłano patrol. Funkcjonariusze stwierdzili, iż nieznany sprawca sforsował wejście do wnętrza domu i dokonał dewastacji. Sprawca, nie tylko włamał się do budynku, ale również odkręcił kran wodny i zalał kilka pokoi.

Szybkość reakcji służb okazała się kluczem do sukcesu, bowiem jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać przestępcę. Wszyscy byli szokowani, kiedy okazało się, że sprawcą jest jeden z policjantów służących w Gostyniu.

Wstępna ocena sytuacji wskazuje, że mężczyzna prawdopodobnie zostanie odsunięty od służby w policji. Dodatkowo, zgodnie ze stanem prawnym, może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z powodu wczesnej fazy śledztwa, nie jest jeszcze znany motyw działania sprawcy. Wiadomo tylko, że włamano się do wynajmowanego domu.