Smutne informacje docierają do nas z Leszna. W sobotni wieczór, 16 grudnia, doszło tam do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na drodze między Czerwoną Wsią a Kątami życie stracił 19-letni chłopak. Dwie inne osoby, które były w samochodzie razem z nim, po zdarzeniu uciekły w kierunku pobliskiego lasu.

Wypadek miał miejsce około godziny 21 na szlaku wojewódzkim prowadzącym z Leszna do Krzywinia. Kierowca opla astry niewłaściwie próbował wyprzedzić jadącą przed nim karetkę pogotowia, co spowodowało, że zderzył się czołowo z citroenem. Za kierownicą tego drugiego auta siedziała 38-letnia kobieta zamieszkująca gminę Krzywiń.

Na skutek tego tragicznego zdarzenia pasażer opla astry – 19-letni mieszkaniec Leszna – poniósł śmierć na miejscu wypadku. Natomiast kierujący i drugi pasażer opla astry uciekli z miejsca wypadku. Powiadomione o zdarzeniu służby natychmiast rozpoczęły intensywne poszukiwania.

Działania poszukiwawcze przyniosły oczekiwane rezultaty. Obaj uciekinierzy zostali odnalezieni i aresztowani w odległości około 12 kilometrów od miejsca wypadku. Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie, kto prowadził pojazd podczas wypadku. Na miejscu przeprowadzono również badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Wyniki tego badania poznamy niebawem.