Pod koniec listopada, funkcjonariusze policji w Lesznie odpowiedzieli na dramatyczne zgłoszenia i zatrzymali czterech mężczyzn oskarżonych o stosowanie przemocy domowej. Wszystkie te przypadki były tak poważne, że wymagały natychmiastowego aresztowania podejrzanych na podstawie petycji Sądu Rejonowego w Lesznie. Jeżeli mężczyźni zostaną uznani za winnych, mogą spędzić nawet do 5 lat za kratkami.

Niestety, dla niektórych osób dom nie jest miejscem, gdzie mogą czuć się bezpieczni i kochani. To potwierdzają cztery najnowsze zgłoszenia dotyczące przemocy domowej, które wpłynęły do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Te doniesienia potwierdzają, że problem przemocy domowej nadal istnieje i jest poważny.

Policja codziennie otrzymuje niepokojące sygnały dotyczące przemocy domowej. W ciągu kilku ostatnich dni leszczyńscy policjanci zebrali dowody, które jednoznacznie pokazały, że w czterech domach dochodziło do aktów fizycznej i psychicznej przemocy. Według Moniki Żymełki, rzeczniczki Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, ofiarami były żony, partnerki oraz matki.

Czterech mężczyzn, mieszkańców obszaru leszczyńskiego, w wieku od 29 do 69 lat, zostało aresztowanych na okres trzech miesięcy na wniosek prokuratora. Jeśli zostaną skazani za swoje czyny, mogą otrzymać karę do 5 lat więzienia.