W środę, 6 grudnia 2023 roku, wczesnym rankiem na przystanku autobusowym w Lesznie doszło do tragicznego zdarzenia. Zlokalizowano tam ciało mężczyzny, które następnie zostało poddane zabezpieczeniu dla celów badawczych. Policja zaprzeczyła informacjom, jakoby mężczyzna zmarł na skutek zamarznięcia. Analiza nagrań z monitoringu umieszczonego w sąsiedztwie centrum handlowego pozwoliła ustalić, iż kilka minut przed śmiercią, mężczyzna przebywał na przystanku autobusowym, gdzie niespodziewanie zasłabł i upadł na ziemię.

Przed godziną 7.00 jeden ze spacerowiczów zauważył leżącego na ziemi mężczyznę na przystanku autobusowym. Mimo podjętych kroków mających na celu reanimację, nie udało się przywrócić ofierze funkcji życiowych.

Zmarły był osobą bezdomną. Po dokładnej analizie nagrań z kamer zainstalowanych na okolicznych budynkach okazało się, że chwilę przed tym jak zasłabł i upadł, mężczyzna siedział na przystanku autobusowym. Tym samym, nie ma podstaw do twierdzenia, że doszło do zamarznięcia – potwierdza Monika Żymełka, przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.