Aktualna sytuacja na lokalnych drogach jest skomplikowana przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Na większości szlaków komunikacyjnych w regionie, nawierzchnia jest pokryta śniegiem, co znacznie zwiększa ryzyko kolizji. Przypominamy zatem wszystkim użytkownikom drogi o konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

Wczorajsze popołudnie przyniosło niebezpieczne zdarzenie na trasie prowadzącej z Dąbcza do Leszna. Kierujący 24-letni mężczyzna, jadący samochodem marki Renault, stracił panowanie nad pojazdem, skutkiem czego auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Na szczęście, pomimo groźnie wyglądającej sytuacji, nikt nie został ranny. Służby ratownicze zostały powiadomione o incydencie po godzinie 14.

Dzisiejszy poranek także nie obył się bez zdarzeń drogowych. Na odcinku między Smolicami a Dłonią doszło do kolizji. Wobec tego, wzywamy wszystkich kierowców do zachowania maksymalnej ostrożności podczas jazdy.

W wielu miejscach regionu drogi pokryte są śniegiem, co powoduje ich biały wygląd. W takich warunkach każdy kierowca powinien zdecydowanie zmniejszyć prędkość i skupić się na bezpiecznej jeździe. Niekorzystne warunki drogowe wymagają od nas wszystkich większej ostrożności i koncentracji.