Podczas jazdy trasą z Leszna do Wschowy, nietrzeźwy kierujący samochodem BMW X5 został zatrzymany przez innego uczestnika ruchu. Mężczyzna, który miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu, był mieszkańcem województwa łódzkiego i miał 35 lat. Został zarejestrowany przez innego kierowcę, który podróżował tą samą drogą.

Na szczęście, mimo niebezpiecznej sytuacji, drugi kierowca zachował spokój. Obserwując, jak kierowca BMW niszczy znaki drogowe i nie jest w stanie utrzymać właściwego toru jazdy, postanowił działać. Sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi skłonił prowadzącego BMW do zatrzymania pojazdu we Wschowie.

W momencie, gdy samochód zatrzymał się, świadek tego zdarzenia podszedł do auta. Przejął kontrolę nad sytuacją, zabierając kluczyki z zapłonu samochodu pijanego kierowcy. Następnie powiadomił odpowiednie służby, wzywając patrol policji na miejsce zdarzenia.

Całe zdarzenie miało miejsce 23 listopada 2023 roku. Mimo że było to sytuacja niebezpieczna, na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach dzięki szybkiej i odpowiedniej reakcji innego uczestnika ruchu drogowego.