Za pomoc w odnalezieniu dwóch skradzionych samochodów dostawczych, należących do Pralni Wodno-Chemicznej Olimp w Lesznie, czeka znaczna nagroda. Poszukiwane są dwa samochody: Fiat Ducato z tablicą rejestracyjną PL 4822G oraz Citroen Jumper oznaczony numerem PL 4836G.

W nocy między 13 a 14 listopada doszło do kradzieży tych pojazdów. Były one zaparkowane na terenie przy restauracji Olimp, kiedy nieznani sprawcy zdecydowali się na ich zabranie. Samochody, które opuściły linię produkcyjną odpowiednio w roku 2012 i 2014, mają łączną wartość około 70 tysięcy złotych.

Informacja o kradzieży została natychmiast zgłoszona odpowiednim służbom, a policja nieprzerwanie pracuje nad ustaleniem tożsamości sprawców oraz odnalezieniem skradzionych pojazdów. Jednakże, właściciel firmy nie pozostaje bezczynny i również podjął działania na własną rękę.

Na facebookowym profilu Pralni Wodno-Chemicznej Olimp została zamieszczona informacja o kradzieży. Dodatkowo, firma oferuje hojną nagrodę dla tych osób lub tej osoby, która przyczyni się do odzyskania samochodów lub udzieli informacji mogących naprowadzić na ślad skradzionych pojazdów.