17 października, w godzinach popołudniowych, na przejściu dla pieszych w pobliżu ronda Żwirki i Wigury w Lesznie doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem marki Kia uderzyła w rowerzystę. Na skutek zdarzenia 37-letni mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń, jednak pomocy medycznej odmówił. W wyniku kolizji przez pewien czas ruch ulicą Wolińską był zakłócony, co spowodowało poważne utrudnienia dla kierowców.

Wypadek miał miejsce podczas godzin szczytu, gdy ruch na rondzie był szczególnie intensywny. Mężczyzna jadący na rowerze korzystał z przejścia dla rowerzystów na ulicy Wolińskiej, zmierzając w kierunku Akwawitu. Skorzystał z okazji, że jeden z busów zatrzymał się, aby go przepuścić. W momencie, gdy rowerzysta był już pośrodku przejazdu, niespodziewanie zza stojącego busa wyjechała kia. 37-latek poruszający się na rowerze elektrycznym został potrącony. Mężczyzna doznał niewielkiego urazu głowy i skarżył się na ból kolana, ale pomimo to odmówił przewozu do szpitala na dalsze badania.

W związku z wypadkiem, sprawczyni kolizji została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych. Ponadto na jej konto wpisano 10 punktów karnych. Policja uznała, że kobieta mogła nie zauważyć rowerzysty. Jednakże, widząc stojący przed przejściem pojazd, powinna była zatrzymać samochód.