W dniu 4 października, studenci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przasnyszu po raz kolejny przystąpili do narodowego projektu #SprzątamydlaPolski, realizowanego tym razem w jesiennej odsłonie.

Zaangażowali się w aktywne porządkowanie terenów miejskich, skupiając swoje wysiłki na torowisku przy ulicy Leszno oraz obszarach otaczających ich placówkę edukacyjną. Prócz tych działań na terenie miasta, część z nich podjęła się trudów porządkowania okolic Zalewu Karwacz i pobliskiego lasu, widząc w tym szansę dalszego wsparcia dla środowiska naturalnego w jego batalii z pozostawianymi przez ludzi odpadami.

SOSW z dumą informuje, że uczniowie odpowiedzialnie podchodzą do zagadnienia segregacji odpadów. Zebrane śmieci zostały starannie posegregowane i przekazane do dalszej utylizacji.

Szkoła wyraża swoje uznanie dla uczniów klas 5-8 Szkoły Podstawowej oraz młodzieży z pierwszych trzech klas Szkoły Branżowej I stopnia za ich nieocenione zaangażowanie. Okazało się, że regularne działania na rzecz porządku przynoszą wymierne rezultaty – tej jesieni zebrano znacznie mniej odpadów niż w trakcie wiosennych sprzątań.