W terminie końca lutego 2024 roku Leszno zyska nowy punkt na mapie centrów handlowych – Galerię Goplana. Projekt zakłada stworzenie przestrzeni o powierzchni 9 tysięcy metrów kwadratowych, w której znajdzie miejsce 25 różnorodnych punktów handlowych. Pierwsze lokale mają zostać przekazane do dyspozycji najemców już w listopadzie bieżącego roku.

Galeria Goplana powstaje w sercu Leszna, miasteczka zamieszkanego przez 64 tysiące osób. Leszno jest miejscem dynamicznego rozwoju, co sprawia, że staje się interesującym celem dla inwestorów. W ostatnich latach życie tam uległo znacznemu polepszeniu – tak twierdzi ponad 60% mieszkańców, porównując obecną sytuację do tej sprzed pięciu lat.

Inwestycja firmy HJ Invest, jaką jest Galeria Goplana, nie będzie tylko kolejnym miejscem handlu i usług. To także element, który wpisuje się w architekturę śródmiejską Leszna, dodając jej atrakcyjności. Obiekt usytuowany jest nieopodal rynku miejskiego, pomiędzy ulicami: Królowej Jadwigi oraz Dąbrowskiego. Istotnym punktem projektu jest zaaranżowanie przecinającej teren ulicy Krótkiej na zadaszony deptak, przy którym znajdować się będzie strefa gastronomiczna – jak mówi Anna Oberc-Krzycka, Leasing Team Manager w firmie Cushman & Wakefield.

Przestrzeń handlowa Galerii Goplana będzie wykorzystywana przez wiele znanych marek. Wśród najemców znajdą się takie firmy jak: Half Price, Biedronka, Just Gym, CCC, Pepco, Rossmann, Sinsay, Apart, Tabak, Świat Książki czy Plus GSM. Nie zabraknie również perfumerii i bogatej oferty gastronomicznej oraz kawiarnianej.