Piotr Baron, długoletni trener w klubie żużlowym Unia Leszno, już w lipcu tego roku oficjalnie poinformował o swoim odejściu. Dzisiaj, te słowa zostały potwierdzone przez akcjonariuszy klasy sportowej działającej przy ulicy Strzeleckiej w Lesznie. Jako dowód tych zmian na oficjalnej stronie internetowej drużyny zamieszczono zdjęcie z ceremonią pożegnalną dla szkoleniowca.

„Każda niezapomniana przygoda ma swoje zarówno początki jak i końce. Przez siedem lat, które Piotr Baron spędził jako trener w Lesznie, aż cztery razy triumfował zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Chcemy podziękować za wszystkie niesamowite momenty, medale, zwycięstwa oraz ogromne zaangażowanie wkładane w rozwój naszego klubu… Szczerze dziękujemy za każdy moment” – to są słowa podziękowania i uznania dla trenera, które zostały opublikowane na witrynie.

Baron, były menadżer „Byków”, teraz planuje przenieść swoją karierę do Apatora Toruń. Ironią losu jest fakt, że to właśnie w tym mieście, znanym z dziedzictwa Mikołaja Kopernika, Baron rozpoczął swoją wieloletnią karierę jako żużlowiec.