Decyzję o tymczasowym aresztowaniu obywatela Leszna, w domu którego zabezpieczono dwie tony różnego rodzaju narkotyków, podjął Sąd Rejonowy w Lesznie. Wśród odnalezionego łupu był kilogram kryształów o nieznanej jeszcze policji naturze, który jest obecnie poddawany badaniom.

Rajd na dom tego 25-letniego mieszkańca Leszna miał miejsce w niedzielę 3 września, jednak informacja na ten temat została przekazana przez policję dopiero dwa dni później, czyli we wtorek 5 września. Policja postanowiła podać te informacje do publicznej wiadomości dopiero po wydaniu decyzji sądowej.

Zarówno podejrzenia, jak i postępowanie prowadzone było przez funkcjonariuszy Kryminalnej Komendy Miejskiej w Lesznie, którzy działali na podstawie własnych ustaleń i zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Jak informuje Daria Żmuda, reprezentantka Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, podejrzewano, że mężczyzna może mieć przy sobie znaczną ilość substancji narkotycznych.

Podczas przeprowadzonego nalotu na mieszkanie 25-latka, ich przypuszczenia potwierdziły się. Policjanci natknęli się na ponad dwa kilogramy narkotyków. W skład znaleziska wchodziło ponad kilogram amfetaminy, kilogram marihuany oraz prawie 100 gramów haszyszu.