Ekscytujący piątkowy wieczór (18.08), przyciągnął na leszczyńskie lotnisko setki mieszkańców miasta i okolic. Głównym powodem tak znaczącej frekwencji był zorganizowany pokaz balonów prowadzony pod osłoną nocy. Równocześnie przygotowano szereg dodatkowych atrakcji dla odwiedzających.

Imprezę zorganizowało wspólnie Lotnisko Leszno i Leszczyński Klub Balonowy, a powodem jej odbycia było świętowanie 32. ENEA Leszno Balloon Cup. Już od godziny 18:00 na lotnisku można było zaobserwować intensywną aktywność, która rozpoczęła się od konkurencji balonowych z tej prestiżowej imprezy. Pokaz balonów po zmroku rozgorzał wraz z ostatnimi promieniami słońca schodzącego za horyzont.

Dla tych, którzy szukali czegoś więcej niż tylko balonowe widowisko, zorganizowano dodatkowe punkty rozrywki. Gastronomiczne stoiska, możliwość skorzystania z lotu szybowcem czy samolotem oraz dmuchańce dla najmłodszych gości – to tylko niektóre z proponowanych atrakcji.

Pokazy balonów nocą stają się coraz bardziej popularne. W przeszłości odbywały się one na stadionie Alfreda Smoczyka oraz przy pływalni Akwawit. Obecnie miejsce ich organizacji to leszczyńskie lotnisko.

Od środy w leszczyńskim niebie można było podziwiać balony uczestników 32. Enea Leszno Balloon Cup i 11. Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów. Dzisiaj natomiast pada ostatnia faza zawodów. Pierwsze loty odbędą się rano, o 18:00 zaplanowano briefing przed wieczornym lotem, a o 21:30 przewiduje się oficjalne zakończenie imprezy.