Żużlowcy Sparty Wrocław mają powody do zadowolenia. W sezonie zasadniczym wyścigów, przejechali z taką łatwością, jak gdyby tor był pozbawiony zakrętów. Przed drugim ćwierćfinałem ze swoimi rywalami z Leszna, prowadzą o sześć punktów. Mecz rewanżowy ma się odbyć w niedzielę, 20 sierpnia, na stadionie Olimpijskim.

W pierwszym meczu przeciwko Unii Leszno, Sparta Wrocław zwyciężyła 48:42, co pozwoliło im na osiągnięcie pozycji faworytów. Wrocławskie drużyna jest teraz bliżej awansu do półfinału PGE Ekstraligi. Aby pokonać Spartę, ich rywale muszą wygrać rewanż z przewagą co najmniej siedmiu punktów (remis w dwumeczu przyniesie korzyść Sparcie).

Podczas poprzedniej rundy, Bartłomiej Kowalski, młody zawodnik Sparty, zdobył sześć punktów dla drużyny, zwyciężając w jednym biegu. Podczas piątkowej konferencji prasowej zapowiedział, że chce dać z siebie wszystko zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, aby pomóc swojej drużynie odnieść pewne zwycięstwo.

Najlepszym strzelcem punktów dla Sparty (10+2) okazał się Piotr Pawlicki. Trener Śledź przyznał: „Piotr jeździ naprawdę dobry sezon”. Dodał także, że mimo iż Piotr prawdopodobnie nadal odczuwa skutki kontuzji, nie przeszkadza mu to efektywnie startować w wyścigach.

Drugi ćwierćfinałowy mecz Sparty Wrocław przeciwko Unii Leszno odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia na stadionie Olimpijskim. Rozpocznie się o godzinie 19:15 i będzie transmitowany na Eleven Sports 1.