W niespełna południowe godziny niedzielnej porannej, 2 czerwca 2024 roku, na trasie prowadzącej do malowniczego Jutrosina, który leży w powiecie rawickim, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Dwaj obywatele Mołdawii niespodziewanie stracili życie, kiedy pojazd, którym podróżowali, z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu nieszczęśliwego zdarzenia prowadzone są pod szczegółowym nadzorem prokuratury badania mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego tragicznego wypadku.

Informacja o zdarzeniu, które miało miejsce tuż przed wejściem do Jutrosina w powiecie rawickim około godziny 10:30, wstrząsnęła lokalną społecznością. Nie jest jeszcze jasne, co doprowadziło do tej tragedii. Przed przybyciem odpowiednich służb ratunkowych na miejsce wypadku, został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nadesłane zgłoszenie mówiło o kolizji samochodu osobowego z drzewem. Z początkowych informacji wynikało, że w pojeździe podróżuje trzy osoby, a dwie z nich są zakleszczone w wraku. Do akcji ratunkowej skierowane zostały dwa zastępy Straży Pożarnej z Rawicza oraz trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej – Jutrosin, Śląskowo i Rogożewo. Jednak przybycie pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia ujawniło, że w samochodzie znajdują się jedynie dwie osoby. Ratownicy szybko uwolnili pasażera. Niedługo później przybyła medyczna ekipa ratownicza z Kobylina – jak informował dla portalu Rawicz24 Paweł Wolny, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu.

Obecnie wiadomo, że zmarli mężczyźni byli obywatelami Mołdawii i od pewnego czasu rezydowali na terenie powiatu rawickiego.