Po latach kierowania klubem LKS Szawer Leszno, Joanna Urbanowska podjęła decyzję o rezygnacji ze swojej funkcji prezesa. Krok ten został przez nią oficjalnie ogłoszony poprzez wydane oświadczenie.

W swoim oświadczeniu, które ukazało się 2 lutego 2024 roku, Urbanowska wypowiedziała się z wdzięcznością do zarządu klubu za ostatnie dwa lata współpracy. Wyraźnie podkreśliła zaufanie, jakim obdarzyli ją zawodnicy, oraz wsparcie, które otrzymała od rodziców. Z dumą wspomniała o licznych wspaniałych ludziach, którzy stanowili jej otoczenie, i razem z nią przyczynili się do zmiany oblicza klubu oraz realizacji wielu wartościowych projektów, które mają szansę na pomyślne procentowanie w przyszłości. Wobec nowego zarządu wyraziła nadzieje na owocną pracę i szeroko zakrojone sukcesy, jednocześnie zachowując szczególne wsparcie dla wszystkich zawodników klubu.

Klub LKS Szawer Leszno odpowiedział na rezygnację Urbanowskiej w swoim komunikacie. Przekazali swoje serdeczne podziękowania za jej wkład w rozwój speedrowera w mieście Leszno. Zauważyli, że jej efekty pracy były wyraźnie widoczne przez całe dwa lata jej kadencji. Wyrażając swoją wdzięczność, klub zwrócił się do niej z uznaniem i szacunkiem, mówiąc „Pani Asiu dziękujemy!”