Mieszkaniec Poznania, mający zaledwie 28 lat, będzie zmuszony ponownie przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Powodem jest jego niewłaściwe zachowanie za kierownicą i niezwykle nieodpowiedzialna jazda. W krótkim odstępie czasu, bo tylko dwóch miesiącach, mężczyzna dwukrotnie wpadł w ręce policji.

W ostatnim tygodniu, podczas obfitych opadów deszczu, funkcjonariusze ruchu drogowego z Leszna patrolowali drogę ekspresową. W tych trudnych warunkach atmosferycznych, z ograniczoną widocznością i strugami wody pod kołami pojazdów, policjanci zauważyli nadmiernie szybko poruszające się audi. Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji, wyjaśnia, że kierowca tego samochodu pędził z prędkością 192 km/h, przekraczając znacznie dozwolone tam 120 km/h.

Za kółkiem audi siedział wspomniany 28-letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna ten nie był jednak nowicjuszem wśród łamiących prawo drogowe – w policyjnych bazach danych widniały informacje o wcześniejszych wykroczeniach popełnionych przez niego. Najnowsze z nich miało miejsce w sierpniu, kiedy to również znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, tym razem aż o 30 km/h. Za te naruszenia został ukarany surowym mandatem i punktami karnymi.