Wielkopolska edycja konkursów „Szkoła Roku 2023” oraz „Nauczyciel Roku 2023” po raz siódmy z rzędu wyróżniła przedstawicieli Leszna. To powód do dumy dla lokalnej społeczności edukacyjnej, która nie tylko bierze udział, ale również osiąga znaczące sukcesy w tych prestiżowych zawodach na szczeblu regionalnym, organizowanych przez samorząd województwa wielkopolskiego.

Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku 2023” znalazło się Przedszkole Miejskie nr 20 Baśniowa Kraina z Leszna. Uznane za najlepszą placówkę edukacyjną, przedszkole zostało nagrodzone kwotą 15 000 zł. Ponadto, jury konkursu przyznało wyróżnienie Zespołowi Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich z Leszna, przyznając mu nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 zł.

W konkursie „Wielkopolski Nauczyciel Roku 2023” zaszczytne miejsce na podium zdobył Robert Robaczyński, wykładowca II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lesznie. Wyróżnienie to przekłada się na nagrodę pieniężną o wartości 7500 zł.

Maria Koroniak, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Lesznie, było widoczne na zdjęciu odbierającym wyróżnienie dla swojej placówki.