W środku tygodnia, w Lesznie, na ekranach monitoringu miejskiego pojawił się niecodzienny widok. Pracownik obsługujący system zwrócił uwagę na kobietę, która poruszała się na rowerze, a jej nietypowe zachowanie zwróciło jego uwagę. Konkretnie, kobieta ta przewoziła na swoim rowerze duży czarny worek, który wydawał się być niezwykle podejrzany.

Praca operatora monitoringu miejskiego w tym mieście nie ogranicza się do biernej obserwacji. Szybko okazało się, że czujność pracownika okazała się słuszna. Na jednej z centrach ulic miasta, Zielonej, kobieta zdecydowała się pozbyć tego worka. Zdjęła go ze swojego roweru i po prostu zostawiła go na środku chodnika.

Działania kobiety zostały natychmiast zauważone przez dyżurnego Straży Miejskiej w Lesznie. Działając sprawnie i profesjonalnie, dyżurny skierował patrol w stronę kobiety, jednocześnie monitorując jej trasę za pomocą kamer miejskiego systemu monitoringu. Ostateczne działania doprowadziły do zlokalizowania kobiety na ulicy Chrobrego, czyli ulicę dalej od miejsca, gdzie porzuciła worek.

Zostawienie worka na chodniku okazało się poważnym wykroczeniem. Kobieta została zidentyfikowana przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i ukarana mandatem za swoje działania.