Czy wiesz, że…? Sprawdź czego jeszcze nie wiesz o naszej miejscowości.

 

Jak się okazuje nasze miasto ma wiele ciekawostek. Nasza redakcja odkrywając je, nie była świadoma niektórych bardzo interesujących aspektów. Sprawdźcie czego dowiedzieliśmy się o Lesznie! Nasze miasto znane jest w regionie jako miasto lotnictwa. Z tego względu w pobliżu Stacji Kolejowej można spotkać samolot, który jest symbolem Leszna. Znajduje się tutaj również Muzeum Lotnictwa.

Nazwa Leszna pochodzi od słowa „lasek”, ponieważ dawno temu tutejsze tereny były zalesione. Dawno temu, a właściwie w XVI wieku w naszej miejscowości funkcjonowała najważniejsza drukarnia protestancka w Europie! Nasze miasto pochodzi z XII wieku. Prawa miejskie otrzymało w 1393 roku. Z tego względu uznawane jest za najstarsze miasto w Wielkopolsce.

W naszej miejscowości działa Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że teatr uznawany jest za jeden z najstarszych w Polsce. Leszno znane jest również z różnych aktywności sportowych, w tym przede wszystkim z żużlu!