Zapytaliśmy mieszkańców Leszna o to w jaki sposób przygotowują się na nadejście lata w zakresie pielęgnacji przydomowej zieleni. Odpowiedzi były zróżnicowanie, ale z pewnością będą wskazówkami dla naszych czytelników.

 

Wiosna do doskonały czas, aby zorganizować porządek w ogrodzie i przygotować go na nadchodzące cieplejsze miesiące. Po okresie zimowym nasz przydomowy ogród może być dość zaniedbany, ale wystarczy kilka działań, aby zachować jego czystość i przywrócić mu blasku. Zdecydowanie estetyczny ogród będzie zachętą do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Na początek zdecydowanie warto wyczyścić teren. Należy pozbyć się roślin zimowych, zeschłych liści, gałęzi i wszelkich innych śmieci, które gromadzą się w sezonie zimowym. Następnie trzeba zwrócić uwagę na krzewy i drzewa. Trzeba je przyciąć, aby zachować atrakcyjną formę oraz wspomóc w rozrastaniu. W ramach prac pielęgnacyjnych należy również pamiętać o użyźnieniu gleby świeżym kompostem. Użyźniona ziemia będzie z pewnością dobrym źródłem składników odżywczych dla roślin.

Wiosenne porządki to także doskonały moment na zapewnienie infrastruktury ogrodowej w postaci m.in. systemów nawadniających czy oświetlenia. Przed rozpoczęciem prac warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia jak np. grabki, łopata, konewka, taczka, kosz, gumowe rękawiczki.