Majówka zbliża się wielkimi krokami! Gdzie udać się na długi weekend? Podpowiadamy!

 

Mieszkańcy Leszna powoli zaczynają myśleć o tym w jaki sposób spędzić nadchodzącą majówkę. Nasza redakcja przygotowała kilka propozycji, które mogą pomóc w zaplanowaniu wolnego czasu. W tym roku stawiamy na wycieczki nisko budżetowe i to najlepiej w bliskiej okolicy. Jak się okazuje Wielkopolska ma wiele zabytków i miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć!

Na liście rekomendowanych przez nas miejsc w regionie znajdują się takie miasta, jak np. Poznań, Park Narodowy Wielkopolska, Gniezno, Rogalin, Kórnik. Poznań to stolica Wielkopolski, w której znajduje się wiele atrakcji – zabytki, muzea, parki, galerie sztuki, zoo, palmiarnia. Zdecydowanie jest to doskonałe miasto do zwiedzenia w jeden lub kilka dni.

Z kolei Gniezno to historyczne miasto, które liczy wiele zabytków, w tym m.in. Katedra św. Wojciecha, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Zamek Królewski. Warto zaznaczyć, że każdego roku w tym mieście w czasie majówki organizowana jest fiesta hiszpańska z pokazami tańca oraz degustacją najróżniejszych przysmaków. Dużym uznaniem w Wielkopolsce cieszy się Park Narodowy. Zdecydowanie jest to miejsce dla miłośników przyrody.

W Wielkopolsce znajdują się dwa miasteczka, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Chodzi oczywiście o Rogalin z pięknym pałacem i parkiem z najróżniejszymi okazami drzew oraz roślin. Drugie miasteczko to Kórnik. To tutaj znajduje się piękny zamek z legendą o „Białej Damie” oraz rezerwat przyrody.