W związku z Nowy Rokiem dla mieszkańców Leszna nie przewidziano żadnych atrakcji. To będzie szósty rok z rzędu, podczas którego nie zostaną zrealizowane żadne koncerty oraz animacje na Rynku.

 

To kolejny rok z rzędu, gdzie mieszkańcy Leszna muszą obejść się bez miejskiego sylwestra. To już szósty rok bez hucznej zabawy noworocznej. Ostatnia sylwestrowa zabawa odbyła się w 2016 roku. Niegdyś imprezowy sylwester był tradycją naszego miasta, którą chętnie kultywował Tomasz Malepszy – były Prezydent Miasta Leszno.

Władze miasta argumentują swoje decyzje szukaniem oszczędności w miejskiej kasie. Ponadto władze Leszna apelują również, aby ograniczyć formę wystrzeliwania fajerwerków. Czas sylwestra bardzo nie sprzyja zwierzętom, które boją się wystrzałów pirotechniki. Pojawiające się huki są znacznie bardziej słyszalne przez czworonogów niż przez ludzkie ucho.

Poza tym należy również pamiętać, że niewłaściwe przechowywanie petard oraz nieumiejętne ich odpalanie może spowodować wiele uszczerbków na zdrowiu, a nawet stanowić poważne zagrożenie.