Mieszkańcy Leszna od sierpnia mogą korzystać z leczenia bezpłodności w ramach programu profilaktyki zdrowotnej „Program Leczenia Niepłodności mieszkańców Miasta Leszna na rok 2022”. Program potrwa do 15 grudnia bieżącego roku.

Gdzie?

Już w czerwcu zostało ogłoszone, że konkurs na prowadzenie programu wspierania leczenia bezpłodności wygrał Poznańskie Centrum Otolaryngologii. I to tam można skorzystać z leczenie. Rejestrować można się w dni powszednie w godzinach 10-14.

Czego dotyczy program?

Zakres „Programu Leczenia Niepłodności mieszkańców Miasta Leszna na rok 2022” to:

  • kwalifikacja do części diagnostycznej (wywiad wstępny),
  • przeprowadzenie bezpłatnych badań w celu wykrycia przyczyn niepłodności,
  • skierowanie do ośrodków lub dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Dla kogo skierowany jest program?

Z programu mogą wziąć udział osoby zameldowane w Lesznie, które są w wieku od 20 do 43 lat, które pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim i które wcześniej nie były diagnozowane pod kątem bezpłodności.

Dofinansowanie in vitro

Na zeszłotygodniowej sesji Rady Miasta dowiedzieliśmy się, że 65 tysięcy złotych zostanie przekazanych na sfinansowanie zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego dla par, które starają się o dziecko. Z programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego” mogą skorzystać pary, które nie mają dzieci.