W piątek rozpoczęła się w Lesznie kolejna edycja „Powrotu Króla”, jest cykliczna impreza, która ma nawiązywać do polskiego Króla Stanisława Leszczyńskiego. Za nami na razie dwie godziny imprezy, bo od 16:00 do 18:00 trwały Królewskie występy artystyczne przedszkolaków oraz warsztaty, animacje, gry i zabawy pod okiem Króla Leszczyńskiego. Wszystko to miało miejsce na Rynku.

Co jeszcze w programie „Powrotu Króla”?

W sobotę odbędzie się Królewski Spacer „Leszno Leszczyńskich”, który rozpocznie się przy alei Słowackiego, zbiórka przewidziana jest w samo południe. Jest to spacer śladami Stanisława Leszczyńskiego. W niedzielę w ramach wydarzenia odbędzie się wielki bieg.

„Królewska 13”

W niedzielę 2 października w ramach eventu „Powrót Króla” odbędzie się bieg „Królewska 13”, którego celem jest popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, ale także promocja Leszna i postaci Króla Stanisława Leszczyńskiego. Bieg rozpocznie się dokładnie o 10:13, a start zawodów znajdzie się przy Szkole Podstawowej nr 13, natomiast meta będzie przy Zamku Rydzyna. Dystans biegu to 13 kilometrów, a limit czasu na ukończenie go będzie wynosił 2 godziny.