Prawie dwa lata trwała przebudowa budynku po szkole zawodowej przy placu Jana Metziga. Została dobudowana nowoczesna część do budowli. Od poniedziałku pełną parą rusza tam funkcjonowanie biblioteki.

Otwarcie Miejskiej Biblioteki Publicznej nastąpiło w sobotę (25 czerwca) przy okazji pierwszym w tym roku Rynkiem Śniadaniowym.

Nowa czytelnia

Na parterze biblioteki znajduje się czytelnia oraz sala wystawowa. W budynku znalazło się też miejsce dla sali koncertowej, a na dachu jest punkt widokowy, z którego można obejrzeć panoramę miasta. Budynek robi duże wrażenie i każdy mieszkaniec powinien go zobaczyć.

Pomimo oficjalnego otwarcia w sobotę, od kolejnego tygodnia będzie to jedyny dzień, kiedy biblioteka będzie nieczynna. Od poniedziałku bibliotekę będzie można odwiedzać w następujących godzinach: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele od 10 do 18, a we wtorki i czwartki od 8 do 15.

Rynek Śniadaniowy

W sobotę miało miejsce jedno z dwóch zaplanowanych na ten rok Rynków Śniadaniowych. Jest cykliczna impreza, która ma na celu propagowanie lokalnego jedzenia oraz zachęcanie do aktywnego i zdrowego trybu życia. Kolejny Rynek Śniadaniowy odbędzie się 27 sierpnia w Parku Leszczyńskich Satyryków przy Teatrze Miejskim.