Józef Dworakowski to jeden z najbardziej znanych działaczy żużlowych w Polsce, który nazywany jest twórcą potęgi Unii Leszno. Człowiek, który kierował leszczyńską drużyną przez 18 lat, zdecydował się ustąpić ze stanowiska prezesa.

29 czerwca odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym Dworakowski poinformował, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. W skład nowych władz weszli Julian Nowak, Ireneusz Igielski oraz Rafał Dobrowolski. Były prezes nie odchodzi całkiem z klubu, bo wciąż będzie członkiem Rady Nadzorczej Unia Leszno S.A.

Kiedy kolejny mecz?

Już w niedzielę zawodnicy Unii wezmą udział w kolejnym meczu w ramach PGE Ekstraligi. 3 lipca o godzinie 19:15 Unia zmierzy się w Ostrowie z miejscową Arged Malesą. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że do składu „Byków” wraca po kontuzji Piotr Pawlicki.

Po porażce w minioną niedzielę z liderującym Motorem Lublin Fogo Unia Leszno aktualnie plasuje się na czwartym miejscu w tabeli żużlowej Ekstraligi, gromadząc na swoim koncie dwanaście punktów, tyle samo, co trzeci Apator Toruń i dwa mniej od drugiej Stali Gorzów.