Od lipca rozpocznie się kolejna edycja „Wakacyjnych poranków z jogą na stadionie”. To bezpłatne zajęcia z jogi organizowane przez Stowarzyszenie Wygraj Siebie.

Kiedy i gdzie?

Pierwsze takie spotkanie już 3 lipca, a kolejne w każdą niedzielę o godzinie 09:00. Zajęcia będą odbywać się na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Lesznie, a jedyne co trzeba ze sobą zabrać to mata do ćwiczeń i woda.

System filozofii indyjskiej

Joga to nie sport, to jeden z systemów filozofii indyjskiej, który zajmuje się związkami pomiędzy ciałem a umysłem. A wiele osób jest zdania, że ćwicząc jogę, można odnaleźć równowagę życiową. Ćwicząc jogę, możemy poprawić nasze zdolności fizyczne, ale także zadbać o zdrowie psychiczne. Te ćwiczenia dają szansę na uspokojenie się, wyciszenie oraz zmniejszenie poziomu stresu.

W czym jeszcze może nam pomóc joga? We wzmocnieniu mięśni i korekcji postawy. Dzięki wykonywaniu odpowiednich sekwencji możemy poprawić budowę ciała. Dzieje się tak, ponieważ utrzymanie pozycji angażuje wiele grup mięśniowych.
Z regularnych ćwiczeń zadowolone będą kobiety. Niektóre ćwiczenia rozciągają i rozluźniają miednicę, zmniejszając bóle menstruacyjne.