Już w sobotę 14 maja będziemy mogli ponownie zwiedzać za darmo leszczyńskie muzea i nie tylko. Warto wspomnieć, że tegoroczna Noc Muzeów w większości miast odbywa się właśnie 14 maja, ale nie wszędzie. Na przykład w Łukowie miała ona miejsce już 30 kwietnia. Sprawdźmy jakie Muzea biorą udział w tej akcji i co będzie można w nich zobaczyć.

Muzeum Okręgowe w Lesznie

Jest to zdecydowanie największe Muzeum w Lesznie, które podczas takich wydarzeń cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, ponieważ udostępnia ono naprawdę wiele wystaw. W tym roku będziemy mogli oglądać:

  • Wystawa “Na styku światów. Historia Leszna od XVI do XX wieku” – dostępne w godzinach 18:00-19:00 i 21:30-22:30,
  • Tajemnice konserwacji budynków – 19:00-19:30,
  • Wystawa “Lekcja malarstwa profesora Ballarina” – 19:30-20:00,
  • Spacer po dzielnicy żydowskiej – 20:00-21:00,
  • Prezentacja eksponatów z Huculszczyzny – 21:00 – 21:30,
  • Zwiedzanie lapidarium przy kościele św. Krzyża – 22:30-23:30.

Galeria HAS

W galerii będziecie mogli oglądać wszystkie dostępne ekspozycje za darmo od 20:00 do północy. Zapraszamy.

Piekarnia Sztuki

Możecie się do niej wybierać od 18:00 w sobotę i korzystać z atrakcji, jaką jest malowanie w rytm muzyki klasycznej. Możecie być pewni, że takie wydarzenie nie jest organizowane zbyt często, dlatego nie może Was tam zabraknąć.

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

W skład wchodzą Galeria MBWA i Galeria w Ratuszu. Obydwie będą udostępnione do zwiedzania od 18:00 do północy. W pierwszej z nich otwarta będzie Wystawa Wojciecha Akuszewskiego “Nic się nie stało”. Oprócz tego o 22:00 rozpocznie się pokaz filmu “Jean Paul Gaultier. Szyk i krzyk”. Wybierając się do drugiej z galerii, będziemy mogli zobaczyć wystawę Sławomira Kuszczaka “Malarstwo symultaniczne”, prezentację plakatów Ryszarda Kai i prezentację książki artystycznej Sławomira Kuszczaka “Segregator obecności – Codzienność – Monochrom”. Dodatkowo o 20:00 będziecie mogli skorzystać z oprowadzania autorskiego po wystawie, a o 19:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Leszkiem Jamrozikiem.

Zdecydowanie warto wziąć udział w tym wydarzeniu i skorzystać z darmowego zwiedzania i niejednokrotnie, wyjątkowych prezentacji i spotkań autorskich.