Wiele miast oferuje swoim mieszkańcom karty uprawniające do różnych zniżek. Czasem należą się one dla wszystkich, którzy rozliczają podatki w danej miejscowości, czasem są przeznaczone dla konkretnej grupy wiekowej. Tak też jest w Lesznie, gdzie w 2016 roku powstała Leszczyńska Karta Seniora. Sprawdźmy więc kto może ją dostać i co na tym zyska.

Kto może dostać Leszczyńską Kartę Seniora?

Głównym kryterium przyznawania karty jest wiek i miejsce zamieszkania. Otrzymać ją mogą osoby, które ukończyły 65 rok życia i na stałe mieszkają w Lesznie. Nie ma innych warunków, które trzeba spełnić. Wystarczy złożyć specjalny wniosek i w ciągu maksymalnie 30 dni senior otrzyma swoją kartę całkowicie bezpłatnie.

Co daje posiadanie Leszczyńskiej Karty Seniora?

Do programu przyłączyło się 35 podmiotów z siedzibą w Lesznie. To właśnie w tych miejscach seniorzy, którzy mają kartę, dostaną zniżki. Jednym z takich miejsc jest Teatr Miejski w Lesznie, gdzie posiadacze Leszczyńskiej Karty Seniora kupią bilet na spektakl za 20 zł. Na pływalnię Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Lesznie wejść z kartą można za 4,5 zł. Dodatkowo na wszystkie wydarzenia Miejskiego Ośrodka Kultury posiadacze Karty kupią bilety 20% taniej. To oczywiście nie wszystkie zniżki. Karta daje ulgi również w salonach fryzjerskich, hotelach, szkołach językowych albo sklepach.

Jak dostać Leszczyńską Kartę Seniora?

Aby otrzymać Kartę, należy wypełnić specjalny wniosek. Konieczne jest wpisanie w nim takich danych jak imię i nazwisko, data urodzenia, numer pesel, adres zamieszkania i dane kontaktowe. Wypełniony dokument należy zanieść do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie. W tym samym miejscu Karta Seniora będzie czekała do odbioru. Pamiętajcie, że wydanie karty jest bezpłatne, a sama karta jest ważna bezterminowo. Ważne jest jednak to, że pokazując ją, musicie mieć również do wglądu dokument tożsamości ze zdjęciem. W innym przypadku Karta może nie być respektowana.