Tunel aerodynamiczny to wciąż nieczęsto spotykana atrakcja. To właśnie dla niej do Leszna przyjeżdżają ludzie z przeróżnych części Polski. Sprawdźmy co takiego niesamowitego jest w takim tunelu i dlaczego robi on taką furorę.

Jak działa tunel aerodynamiczny?

Idąc do tunelu aerodynamicznego nastawiamy się na latanie. Nie jest istotne ile ważysz i w jakim jesteś wieku. Z tunelu korzystać mogą dzieci już od 5 roku życia! Bez względu na wszystkie parametry zostaniesz uniesiony i będziesz latać. Dzieje się tak dlatego, że są w nim turbiny, które wytwarzają jednorodny strumień powietrza, a ten pozwala na unoszenie się. W Lesznie jest to możliwe nawet na 11 m w górę!

Kto może latać w tunelu?

Tunel aerodynamiczny przeznaczony jest dla każdego. Mogą z tej atrakcji korzystać zarówno dzieci od 5 roku życia, dorośli, jak i osoby starsze. Do latania w tunelu aerodynamicznym nie trzeba się wcześniej przygotowywać i nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności. Przed rozpoczęciem zabawy instruktorzy przeprowadzają około 15 minutowe szkolenie. To właśnie w jego trakcie dowiecie się wszystkich ważnych informacji na temat latania. Przed wejściem do tunelu otrzymacie specjalny kombinezon, gogle i kask. Warto również wiedzieć, że w środku będziecie sami – instruktorzy będą mieć na Was oko poza tunelem.

Jeśli zastanawialiście się kiedyś nad skokiem ze spadochronem, ale z różnych względów się tego obawiacie, to tunel aerodynamiczny będzie dla Was idealną atrakcją! Emocje jakie będą Wam towarzyszyć podczas latania są bardzo podobne do tych, które pojawiają się właśnie przy skoku. Zapraszamy więc do FreeFlyCenter, które znajduje się na ul. Szybowników 28 w Lesznie.