Już w niedzielę 19 grudnia odbędzie się Leszczyński Maraton Wigilijny. W tym roku bieg rozpocznie się na Polanie Trzech Dębów w Karczmie Borowej. Na mecie dla zainteresowanych zostanie rozpalone ognisko. Zapraszamy do zapisów wszystkich biegaczy, bo ilość miejsc jest ograniczona!

Co warto wiedzieć o leszczyńskim maratonie?

Leszczyński Maraton Wigilijny w tym roku rozpocznie się o godzinie 8:00. Trasa biegu będzie pętlą. Meta będzie w tym samym miejscu co start, czyli na Polanie Trzech Dębów w Karczmie Borowej. Organizatorzy przewidują zakończenie na godzinę 13:00 lub 14:00. Trasa maratonu nie została jeszcze podana, ale w większości będzie przebiegać po nieutwardzonych duktach leśnych z fragmentami dróg utwardzonych. Organizatorzy przewidują rozpalenie ogniska dla uczestników. Warto zabrać ze sobą napoje i jedzenie, ponieważ nie będą one zagwarantowane przez inicjatorów. Leszczyński Maraton Wigilijny nie będzie miał charakteru zawodów. Ważne jest, żeby wspólnie rozpocząć i zakończyć bieg, a nie rywalizować ze sobą. Co jeszcze istotne – maraton odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne!

Kto jest organizatorem Leszczyńskiego Maratonu Wigilijnego?

Maraton organizowany jest przez takie stowarzyszenia jak: Maraton Leszno, Jerzyk Team, Lesz NO Limits Runners, LEŚNE DZIKI Przyjecielska Grupa Biegowa , #BiegajLeszno oraz Run Team Rydzyna. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wspólnego biegu i dobrej zabawy! Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona, dlatego już dziś zadzwońcie pod numer: 602 616 757 i zgłoście chęć udziału w maratonie.