Kilka lat temu w Lesznie powstała wspaniała tradycja wspólnego ubierania choinki. W piątek 3 grudnia już po raz siódmy to właśnie mieszkańcy Leszna ozdabiali świąteczne drzewko. Dzięki temu na choince powieszonych zostało aż 300 różnych ozdób!

Kto wziął udział w akcji?

Do wzięcia udziału w akcji ubierania świątecznego drzewka zaproszono wszystkich mieszkańców Leszna. W głównej mierze skorzystały z tego jednak szkoły i przedszkola. To właśnie dzieci w większości ubierały choinkę. W piątek 3 grudnia o 13:00 tuż obok lodowiska stawili się przedstawiciele organizacji społecznych, przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych. Nie zabrakło też leszczyniaków. Ubieranie świątecznego drzewka rozpoczął Prezydent Leszna – Łukasz Borowiak. Dzieci mogły same powiesić bombki, albo poprosić o to świętego Mikołaja, który wieszał ozdoby za pomocą specjalnego podnośnika. Dzięki temu bombki nie znajdują się tylko na samym dole choinki.

Jakie atrakcje czekały na uczestników?

Choinka stanęła tuż obok lodowiska, z którego można było bezpłatnie korzystać w godzinach 13:00-16:00. Dodatkowo każdy uczestnik mógł poczęstować się słodkimi przekąskami. Oprócz ubierania świątecznego drzewka i słodkiego poczęstunku, tuż przy lodowisku obejrzeć można było występy leszczyniaków. W piątek zaprezentowały się solistki zespołu Arabeska, podopieczni Młodzieżowego Centrum Profilaktyki Alternatywa i leszczyńskie Mażoretki Orkiestry Dętej. 

Jakie ozdoby zawisły na choince?

Bombki, które można było powiesić na świątecznym drzewku zostały przygotowane przez mieszkańców Leszna. Robiły je stowarzyszenia, fundacje i kluby sportowe. Nie zabrakło też ozdób z przedszkoli, szkół, instytucji kultury oraz miejskich spółek i firm. Bombki można oceniać od 6 do 16 grudnia. Nagrodzone zostaną ozdoby, które zyskają jak najwięcej reakcji pod zdjęciem. Wybierać można bombki z różnych kategorii wiekowych. Zwycięży jedna dekoracja przedszkolaka, ucznia szkoły podstawowej i dorosłego. Do głosowania zapraszamy na stronę “Leszczyńskie NGO” na Facebooku już jutro!