Wkrótce grudzień! To dla wielu z nas, najpiękniejszy miesiąc w roku, ponieważ to właśnie w grudniu jest szczególny czas radości ze Świąt Bożego Narodzenia. Aby  poczuć magię świąt,  pomysłów może być wiele, ale na pewno zbliżający się „Jarmark  św. Mikołaja” wprawi mieszkańców Leszna w świąteczny nastrój!

W jakim terminie będzie „Jarmark św. Mikołaja” w Lesznie? Gdzie jarmark będzie się odbywał? Jakich atrakcji można się spodziewać?

Tak jak pisaliśmy powyżej pomysłów, aby bardziej poczuć magię świąt, jest bardzo dużo. Może to być między innymi wspólne pieczenie pierniczków, robienie własnoręcznych ozdób bożonarodzeniowych, oglądanie świątecznych filmów, czy wyjście na rodzinny spacer po ulicach pięknie oświetlonego i udekorowanego Leszna. –  O dekoracji świątecznej miasta Leszna, pisaliśmy w poprzednim artykule. Najbardziej jednak w świąteczny klimat wprowadzi nas bożonarodzeniowy jarmark, który nosi nazwę: „Jarmark św. Mikołaja”.

Jarmark odbędzie się w grudniowy weekend, a dokładnie 3 i 4 grudnia. Wówczas również zostaną rozświetlone dekoracje miasta oraz duża choinka, która będzie główną dekoracją Leszna. W wydarzeniu tym można będzie zobaczyć produkty licznych wystawców, od których będzie można kupić np. ciekawe, lokalne produkty. Będzie też okazja na kupienie świątecznych upominków od np. rękodzielników. Miejsce, w którym jarmark będzie się odbywał to — Rynek. W miejscu, w którym zwykle mieszczą się ogródki gastronomiczne. Na wystawców czekać będą bezpłatne stoiska.

To piękne wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto. Taki jarmark to świetna okazja, by nie tylko wprowadzić się w świąteczny nastrój, ale także, aby spędzić miły czas z bliskimi czy znajomymi. Przy okazji można kupić wiele pięknych i oryginalnych prezentów pod choinkę dla rodziny czy przyjaciół! Z pewnością jarmark ucieszy najmłodszych, szczególnie przy rozświetleniu choinki! Zatem do zobaczenia na „Jarmarku św. Mikołaja” w Lesznie, już w pierwszy weekend grudnia!