Jak wiadomo, jakiś czas temu odbył się konkurs na dyrektora Teatru Miejskiego w Lesznie. Niestety zakończył się niepowodzeniem, bowiem komisja żadnemu z kandydatów nie przyznała większości głosów, jakie były potrzebne, by takowy konkurs wygrać. W takim przypadku głos decydujący miał Prezydent Miasta Leszna — Pan Łukasz Borowiak.

Kto został nowym dyrektorem Teatru Miejskiego w Lesznie?

Prezydent Miasta Leszna rozmawiał z dwoma kandydatami, jednak wybrał zupełnie kogoś innego. Osobę, która nie startowała w konkursie. Jest nią Pan Maciej Mizgalski, który obecnie jest już dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie, który mieście się przy ulicy Chrobrego. Pan Maciej Mizgalski będzie kierował obiema jednostkami. Nowy dyrektor został powołany do pełnienia tej funkcji na czas określony, tj. trzy lata.

Przypominamy, że w 2019 roku ze stanowiskiem dyrektora Teatru Miejskiego w Lesznie, pożegnał się Pan Błażej Baraniak. Do tej pory funkcję tą pełnił Pan Zbigniew Rybka, którego obsadził do tej funkcji Pan Prezydent Miasta Leszna. Umowa z nowym dyrektorem, czyli Panem Maciejem Mizgalskim, zaczęła obowiązywać 1 września.