Razem z uczniami klasy o profilu policyjnym ze Szkoły Średniej numer 3 w Lesznie, funkcjonariusze lokalnej policji podjęli inicjatywę przypominającą operatorom pojazdów jednośladowych podstawowe zasady ruchu drogowego oraz fundamentalne elementy bezpieczeństwa. W trakcie tych wspólnych działań, policjanci i uczniowie rozdawali kamizelki odblaskowe oraz inne elementy mające na celu zwiększenie widoczności użytkowników dróg.

Jest to część większej, ogólnopolskiej kampanii prowadzonej przez Policję pod nazwą „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Głównym celem tej inicjatywy jest skupienie uwagi operatorów motocykli, motorowerów i rowerów na najistotniejszych aspektach bezpieczeństwa oraz promowanie odpowiednich postaw i zachowań na drodze.

– Nasza policja zaprosiła do współpracy w tej kampanii przyszłe pokolenie stróżów prawa, czyli uczniów z klasy o profilu policyjnym ze Szkoły Średniej numer 3 w Lesznie – wyjaśnia rzeczniczka leszczyńskiej policji, Monika Żymełka. – Policjanci wraz z uczniami odwiedzili obszar drogi rowerowej w mieście, gdzie przypomnieli rowerzystom i użytkownikom hulajnóg elektrycznych o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o prawach i obowiązkach kierujących jednośladami. Dodatkowo, podczas tej akcji rozdawane były elementy odblaskowe.