Poznaj ciekawe miejsca Wielkopolski. Jeśli nie masz pomysłu na zbliżające się wakacje, podpowiadamy, gdzie warto się udać! Nasz region skrywa wiele perełek!

Wielkopolska to doskonała propozycja dla leszczynian, którzy planują niskobudżetowe wakacje. W naszym regionie znajduje się wiele atrakcyjnych miejscowości, które warto ująć na liście odwiedzanych miejsc. Przedstawiamy propozycje miejsc turystycznych w Wielkopolsce.

Zdecydowanie warto wybrać się do stolicy Wielkopolski, czyli Poznania. To największe miasto w województwie. Znajdują się tutaj muzea, galerie sztuki, kina, baseny. Będąc w Poznaniu warto wybrać się na stare miasto i zobaczyć Rynek. Dużym uznaniem cieszy się również Ostrów Tumski oraz Malta. Miasto oferuje bogatą ofertę różnorodnych festiwali, w których warto wziąć udział.

Nieopodal Poznania znajduje się Gniezno, które niegdyś było również stolicą Wielkopolski. To historyczna miejscowość, w której odgrywały się ważne wydarzenia jak np. koronacje królów. Będąc w mieście warto zobaczyć gnieźnieńską katedrę oraz starówkę.

Kolejny na liście turystycznej powinien być Rogalin! To miejscowość, która jest położona zaledwie 20 kilometrów od Poznania. Znajduje się tutaj piękny zamek i Rogaliński Park Krajobrazowy. Zamek został wybudowany w XVIII wieku. Aktualnie znajduje się w nim muzeum z licznymi dziełami sztuki, jak np. rzeźby, obrazy, meble. Zamek słynie również z legendy o duchu o „Białej Damie”.

Kolejną perłą Wielkopolski jest zdecydowanie Biskupin. Biskupin jest jednym z najważniejszych i najbardziej fascynujących miejsc archeologicznych w Polsce. Biskupin jest otwartym muzeum, które przenosi nas w czasy prehistoryczne, a konkretnie do okresu epoki żelaza. Znajduje się tutaj rekonstrukcja starożytnego grodziska z około 2700 lat p.n.e.